Amerika Vizesini Alırken Sıkıntı Yaşar Mıyım?

Amerika Birleşik Devletleri’ne gidebilmek için vize almak aslında zor gibi lanse edilse de zor değildir. Eğer ki istenilen tüm evrakları tamamladıysanız, adli olarak işlediğiniz bir suç yoksa, yada Amerikan Konsolosluğu verdiğiniz evraklarla ilgili ekstrem detaylara rastlamadıysa vize almada Amerika dahil hiç bir ülke de sıkıntı yaşamayacaksınızdır.

Önemli olan nokta konsoloslukta yapılan mülakatta gidip geleceğinize, okulunuzu okuyup geleceğinize yada işinizi yapıp döneceğinize ikna etme ölçeğinizdir. Bilakis konsolosluklarında vize vermediğine dair kafalarda oluşan algı yanlıştır. Çünkü sizler evraklarınızı eksiksiz teslim ettikten ve mülakat sırasında kendinizi iyi bir şekilde ifade ettikten sonra sıkıntı yaşamayacaksınızdır.

Vize başvurularının ne kadarı geri çevrilir diye düşündüğümüzde buna bir oran vermek zordur, çünkü Amerika için de başvurular şahsi olarak yapıldığı için dönüşler de yolcuların kendisine olmaktadır. S

Sonuç olarak; tüm evraklarınızı tamamladıysanız, görüşme sırasında inandırıcı olduğunuzu düşünüyorsanız vize almamanız için hiç bir neden olmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *